FORGOT YOUR DETAILS?

Herman Koch

Zobrazeny 2 výsledky

 • Letní dům s bazénem

  Sex, celebrity a lékařská etika se nebezpečně proplétají s mizející letní idylou. Lstivý psychologický thriller skrytý v temné komedii mravů.

  Rodinný doktor Marc Schlosser udělal chybu. Jeden z jeho pacientů, slavný herec Ralph Meier, zřejmě následkem  toho zemřel. Doktora teď čeká kárná komise, která má posoudit závažnost jeho pochybení, ale hlavu si s tím příliš neláme. Všichni se přece znají ještě ze studií, nic horšího než suspendování na pár měsíců ho nemůže potkat. Ale jde skutečně o lékařské pochybení? Nevyřídil si Marc jen účty za to, že Ralph projevoval přehnaný zájem o jeho krásnou manželku Caroline? V Letním domě s bazénem vypráví hlavní hrdina s nelítostnou otevřeností o tom, jaké okolnosti ho přivedly až sem. Je to napínavý příběh o překračování hranic, o právu na odplatu, o přetvářce a nenávisti, o tenké linii mezi spravedlností a zločinem.

  Chytrý, temný, pohlcující a velmi čtivý.

  – New York Times

  Letní teploty a slunečná obloha nezastaví chlad, který vám bude běhat po zádech – Agatha Christie dneška…

  – Chicago Tribune

  Je spousta knižních thrillerů, ale tento je možná jedním z nejtemnějších. Je to ďábelské… Nedokážete ho odložit.

  – Pittsburgh Post-Gazette

   

  299 
 • Večeře

  Luxusní elegantní podnik v hlavním městě, příjemné prostředí, přepychová večeře pro dva bratry a jejich ženy, nože jsou nabroušené. Setkali se, aby rozhodli, co dělat se svými patnáctiletými syny, komplici při zločinu. Během večeře vybublají nespokojenost, závist a frustrace, které v nich doutnaly roky. Nedůvěryhodný vypravěč Paul je agresivní, nenávidí celou tu snobskou restauraci i s jejím okázalým servisem a jídlem, nenávidí i svého úspěšného a pokryteckého bratra Serge, populárního politika, který se chce stát premiérem. Matky stojí za svými dětmi. A celý příběh je s každou stránkou temnější a děsivější. I z toho, kdo se zdá být zpočátku klidný a loajální, se na konci této uhrančivé knihy vyklube chladnokrevný spoluviník. Jedno je jisté: Po této večeři už nic nebude jako dřív. 

  Nejúspěšnější současný nizozemský román je dosud přeložený do jednadvaceti jazyků. Na podzim roku 2013 se připravuje jeho filmové ztvárnění, kterého se ujal známý hollywoodský režisér a scenárista Menno Meyjes. Letos román bodoval jako první nizozemská kniha vůbec v žebříčku bestsellerů v Americe.

  ,,Až dočtete Večeři do konce, budete muset všechno znovu promyslet včetně toho, kdo jste a v co věříte. Je to kniha, na kterou nikdy nezapomenete.“
  David Vann, autor románu Ostrov Sukkwan

  298 
TOP