FORGOT YOUR DETAILS?

James Meek

Zobrazen jediný výsledek

 • Srdce tam vtrhlo

  Kniha o manželství, lásce, dětech, smrti, věrnosti, zradě, hledání věčného mládí, pokrytectví a především o tom, co znamená být dobrým člověkem.

  Bec zachraňuje lidstvo a snaží se vést dobrý život.
  Její bratr Ritchie je televizní hvězda se skříní plnou kostlivců.
  Alex chce založit rodinu a hledá tu pravou lásku.
  ALE NĚKDO MÁ INFORMACE, KTERÉ JE VŠECHNY MOHOU ZNIČIT.

  V románu od ceněného a úspěšného autora, situovaném převážně do současného Londýna, se osudy mnoha realisticky vykreslených hrdinů bohatě větví a prolínají v široce pojatém, inteligentním a dojemném eposu. Ten si čtenáře nejen zcela podmaní, ale navíc mu klade naléhavé a provokativní otázky.
   


   

  Návykové… příběh o několika rodinách a zradě, genetice a dědičnosti, sexu a odpovědnosti v postnáboženském světě. – A také o parazitech, rakovině, čase, zrození, smrti a odpuštění… vždycky je to přesvědčivé. – The Guardian

  Zábavné a nesmírně inteligentní. – The New Yorker

  Číst Srdce tam vtrhlo je jako ocitnout se uprostřed hurikánu; nakonec skončíte v oku bouře, vyčerpaní a otřesení. – Le Figaro

  Meditace o smrti a čase a rodině. – The Independent

  Uhrančivě propracovaná moderní sága. – Entertainment Weekly

   


   

  Sourozenci, kteří si v ničem nejsou podobní:
  Ritchie, bohatý, šťastně ženatý a milující muž ve skutečnosti v roli manžela, otce i bratra morálně selhává. Přesto se mu daří své chování omlouvat a ani ho nenapadne, že by snad nebyl v podstatě dobrým člověkem. To, že je slaboch, který nikdy neodolá čokoládovému pudinku a dvojité whisky, natož nymfičkám pod zákonem, je pro něho jen malá piha na kráse. Jeho cesta od bouřlivácké rockové hvězdy k televiznímu producentovi načančané reality show je lemovaná podvody a mimomanželskými vztahy.
  Bec, mladší sestra, si žije po svém, na společenské konvence a pokryteckou morálku nehledí. Za cenu vlastního sebezničení se snaží objevit vakcínu proti malárii.
  A katalyzátor příběhu – Val, bývalý přítel, psychopat, fanatik, majitel „Žumpy“ – bulváru, který vytahuje na světlo hanebné poklesky známých osobností, které se mohou vykoupit tím, že mu poskytnou špinavé pikantnosti o někom jiném. V jeho osidlech uvízne záletný Ritchie. Jak daleko bude ochoten zajít, aby zachránil svou vlastní kůži?

  329  50 
TOP