FORGOT YOUR DETAILS?

Kristian Bang Foss

Zobrazen jediný výsledek

 • Smrt jezdí v audi

  Asger to zvorá, přijde o všechno a musí vzít práci pečovatele o vozíčkáře Waldemara, nejnemocnějšího člověka na světě. Jejich každodenní společný život v ghettu ve Stentoftu je přehlídka beznaděje. Tedy až do té doby, než se vydají na jih najít Torbiho el Mekki, marockého léčitele a Waldemarovu poslední naději. Někdo je však sleduje…

  Ostrá, vtipná a srdcervoucí road movie od jednoho z nejtalentovanějších dánských autorů.

  Pro fanoušky filmu Kurz negativního myšlení !

   

  Hystericky zábavné, protože Bang Foss má muzikální cit pro odposlech, precizní formulace a také timing, který je u komika nezbytný.

  – Lilian Munk Rösing, Politiken

  …to nejzábavnější, co bylo v posledních letech dánsky napsáno.

  – Jesper Stein Larsen, Jyllands-Posten

  Bang Foss exceluje v líčení nálad, které jsou krásné, chladné i hrozivé. … Píše zábavněji a poetičtěji než většina dánských prozaiků.

  – Nils Gunder Hansen, Kristeligt Dagblad

  Kodaň – ponuré, vybydlené sídliště je výchozím bodem děje, který se postupně mění v napínavou cestu napříč Evropou až do severní Afriky. Hlavní postavy – svéhlavý vozíčkář Waldemar a jeho asistent a zároveň vypravěč příběhu Asger – hledají uzdravení, rozptýlení nebo aspoň špetku smyslu života, když se jejich životní dráhy neubírají směrem, kterým by si přáli. Nejprve veselou, poté strastiplnou a nakonec tragickou cestu s nimi prožijeme s pobavením, mrazením v zádech i se soucitem a pochopením.
  Kristian Bang Foss své hrdiny vykresluje přesně, bez slitování, nezakrývá jejich dobré, ani špatné stránky. Tato dovednost spojená s notnou dávkou černého humoru, satiry a smyslem pro grotesku často vyvolává ve čtenáři rozporuplné pocity. Má se smát, nebo brečet?

  239 203 15%
TOP