Pohádky

 • Nejkrásnější pohádky pro nejmenší

  Kniha obsahuje výběr nejoblíbenějších pohádek pro nejmenší.

  199 179 
 • Vánoce pro kočku

  23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh

  Pohádkový adventní kalendář přináší na každý prosincový den jeden tajuplný příběh. Knížka pro všechny, kteří mají rádi advent, tajemný předvánoční čas plný očekávání.

  229 206 
 • O bojácném Floriánkovi

  Bojácný hrnčíř Floriánek, jeho milá Rozalka z Bryndičkovy hospody, kde straší duchové Hadrpant a Harapác, i dobrácký hastrman Pantlička z rybníku Pulec – hrdinové jaksepatří. Co myslíte – je lehčí poprat se s duchy, nebo bojovat s lidskou zákeřností, závistí a zlobou?

  Pomohou Floriánkovi ve spravedlivém boji se strašidly i s vlastním strachem duchové, nebo lidé?

  Platí ještě heslo: S poctivostí nejdál dojdeš?

  169 152 
 • Měsíce

  Knížka Měsíce je volným pokračováním úspěšných dvou dílů Nejkrásnějších dětských říkadel. Tradiční česká a moravská říkadla či písničky s ilustracemi Vlasty Švejdové nás provázejí jednotlivými měsíci kalendářního roku – přes Tři krále, masopust
  či letní čas a začátek školy až k Vánocům.

  79 71 
 • Dobrý pejsek pro kokínko přeskočí i přes hovínko

  Neslušné básničky pro kluky a holčičky

  Ilustrace Dora Salaquardová

  Básnická sbírka pro děti a rodiče, jaká tu ještě nebyla!

  Sbírka se po svém prvním vydání v roce 2008 stala okamžitě bestsellerem a byla rychle rozebrána, stejně jako následný dotisk. Některé básně téměř „zlidověly“, děti je milují, recitují se v mateřských školkách, staly se součástí divadelního představení, často je umí nazpaměť i rodiče. Kniha nyní vychází v přepracované podobě, poprvé s barevnými obrázky a v typografické úpravě mladého grafika Bohdana Bobo Lukáše.

  129 
 • Pohádka o myslivci a víle

  Ilustrace Dora Salaquardová

  Milé děti, určitě dobře znáte příhody hajné­ho Robátka z Večerníčku a také z pohádkových knížek Václava Čtvrtka. Ale znáte je opravdu všechny? V této knížce najdete jednu, kterou jste nejspíš ještě nečetly. Pohádka o myslivci a víle, která vyšla naposledy před více než třiceti lety, je z doby, kdy Robátko nebyl ještě hajný, ale obyčejný myslivec. Ale již tehdy měl problémy s hrabětem a vílou. Naštěstí mu však pomáhali bába Lukáška se psem Turkem a také jeho noví přátelé, hejkal s ohniváčem…

  169 152 
 • Nejkrásnější dětská ŘÍKADLA 2

  s ilustracemi Vlasty Švejdové

  Pokračování úspěšných Nejkrásnějších dětských říkadel s ilustracemi Vlasty Švejdové (Barrister & Principal, 2006). Půvabná knížka určená nejmenším dětem, ale i jejich rodičům a prarodičům, kteří na těchto lidových básničkách vyrůstali.

  Kniha je vhodná jak k individuální práci rodiče s dítětem, tak k použití v kolektivu, v kroužcích či mateřských školách.

  Výtvarnice Vlasta Švejdová, nositelka ceny Pohádkový zvoneček, patří již dlouho k nejznámějším českým ilustrátorům. Nejkrásnější dětská říkadla, jež jsou opravdovými klenoty lidové tvorby, v jejích nezaměnitelných ilustracích znovu ožívají a dostávají se do povědomí stále nových generací dětí. Nejen že jim dávají nahlédnout do světa jejich rodičů a prarodičů, ale především u nich rozvíjejí hravý a poetický vztah k mateřskému jazyku.

  199 179 
 • Terezka a dvojčata

  Ilustrace Dora Salaquardová

  Hrdinkou příběhu je prvňačka Terezka, která žije ve velkém městském domě s maminkou a babičkou. Babička se stará o vnučku, vodí ji ze školy i do školy, chodí spolu nakupovat, starají se společně o zahrádku před domem. Děvčátko nemá kamarády ani kamarádky, kamarádí a povídá si vlastně jen s Pepanem, kanárkem od sousedů. Jednoho dne ale nastane v jejím životě změna. Místo starších manželů se do vedlejšího bytu nastěhuje rodina s dvojčaty Davidem a Jakubem, kluky, kteří jsou od sebe k nerozeznání a jsou stejně staří jako Terezka. Dvojčata hýří nápady a zapojí – bez vědomí babičky – do svých akcí i Terezku…

  195 176 
 • Nejhezčí pohádky o princeznách

  Obsahuje pohádky: Popelka, Jan, Tátoš, Maruška, Růženka, Bolenka, Berona, Mariana, Lada, O věrném koníkovi, U jedubaby, Milan a Velenka

  169 152 
TOP