ZAPOMNĚLI JSTE SVOJE PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE?

VYTVOŘIT ÚČET

Buddhismus pro začátečníky

Kniha vás ve 21 kapitolách provede základními koncepty buddhismu (např. Podstata buddhismu, Meditace, Karma, Umírání, Práce s emocemi, Duchovní vedení, Rodina a děti atd.)

...

Edice: Překlad: Dora Lukášová Formát: šitá brož, 16×16 cm, 160 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7364-053-8 Rok vydání: 2016

Buddhismus pro začátečníky je kniha, která původně vzešla z nejčastějších dotazů, se kterými se autorka při své letité výuce setkávala, a to jak na Východě, kde je buddhismus tradičním náboženstvím, tak na Západě, kde je buddhismus něčím neznámým.  Buddhismus pro začátečníky je knihou nejen pro ty, kteří se začínají o buddhismus zajímat, ale i pro ty, kteří jsou již na cestě, a potřebovali by sami systematičtější poučení ohledně některých témat. Kniha je uspořádána do 21 kapitol. V každé kapitole autorka odpovídá na nejčastěji kladené otázky v rámci daného tématu. V knize naleznete jak kapitoly zabývající se klasickými buddhistickými tématy, jako jsou třeba cíle buddhismu, karma, meditace, tak kapitoly, které se zabývají otázkami, které jsou nám na Západě bližší – jako např. vědou a znovuzrozením, emocemi v našem každodenním životě, dharmou a sociálním aktivismem. Na otázky Chodronová odpovídá jednoduchým a srozumitelným jazykem, aby pomohla čtenářům porozumět daným tématům a zároveň je navedla k tomu, jak mohou jednotlivé buddhistické principy vnést do každodenního západního způsobu života. Na tuto knihu lze tedy nahlížet i jako na příručku, která radí, jak vést mírumilovnější, ohleduplnější a spokojenější život, aniž by se člověk ihned musel stát buddhistou.

„Jsem šťastný, že znám knihu Buddhismus pro začátečníky od Thubten Chodronové. Tato kniha je napsána především pro ty, kteří chtějí porozumět základním buddhistickým principům a začlenit je do svých životů.“

– Jeho Svatost čtrnáctý Dalajláma

THUBTEN CHODRONOVÁ je buddhistickou mniškou od roku 1977 a  je přímou žačkou právě Jeho Svatosti Dalajlámy a dalších známých učitelů, jako je například Cenžab Serkong Rinpočhe a Zopa Rinpočhe, a také dalších tibetských Mistrů. Chodronová zdůrazňuje praktické uplatnění Buddhova učení v každodenním životě. A díky tomu, že sama pochází ze Západu, umí velmi dobře přenést a vyložit Buddhovo učení právě lidem ze Západu. Je známá svým vřelým, humorným a přehledným přístupem k učení. Propaguje dialog mezi náboženstvími a přednáší po celém světě.

TOP