Letní dům s bazénem

299 

Sex, celebrity a lékařská etika se nebezpečně proplétají s mizející letní idylou. Lstivý psychologický thriller skrytý v temné komedii mravů.

Rodinný doktor Marc Schlosser udělal chybu. Jeden z jeho pacientů, slavný herec Ralph Meier, zřejmě následkem  toho zemřel. Doktora teď čeká kárná komise, která má posoudit závažnost jeho pochybení, ale hlavu si s tím příliš neláme. Všichni se přece znají ještě ze studií, nic horšího než suspendování na pár měsíců ho nemůže potkat. Ale jde skutečně o lékařské pochybení? Nevyřídil si Marc jen účty za to, že Ralph projevoval přehnaný zájem o jeho krásnou manželku Caroline? V Letním domě s bazénem vypráví hlavní hrdina s nelítostnou otevřeností o tom, jaké okolnosti ho přivedly až sem. Je to napínavý příběh o překračování hranic, o právu na odplatu, o přetvářce a nenávisti, o tenké linii mezi spravedlností a zločinem.

Chytrý, temný, pohlcující a velmi čtivý.

– New York Times

Letní teploty a slunečná obloha nezastaví chlad, který vám bude běhat po zádech – Agatha Christie dneška…

– Chicago Tribune

Je spousta knižních thrillerů, ale tento je možná jedním z nejtemnějších. Je to ďábelské… Nedokážete ho odložit.

– Pittsburgh Post-Gazette

 

Koupit


Překlad: Magda De Bruin-Hüblová Formát: 13,4×20,3 cm, 344 stran Vydání: 1 Rok vydání: 2015 PROMO: Otevřít v pdf

Sex, celebrity a lékařská etika se nebezpečně proplétají s mizející letní idylou. Lstivý psychologický thriller skrytý v temné komedii mravů.

Rodinný doktor Marc Schlosser udělal chybu. Jeden z jeho pacientů, slavný herec Ralph Meier, zřejmě následkem  toho zemřel. Doktora teď čeká kárná komise, která má posoudit závažnost jeho pochybení, ale hlavu si s tím příliš neláme. Všichni se přece znají ještě ze studií, nic horšího než suspendování na pár měsíců ho nemůže potkat. Ale jde skutečně o lékařské pochybení? Nevyřídil si Marc jen účty za to, že Ralph projevoval přehnaný zájem o jeho krásnou manželku Caroline? V Letním domě s bazénem vypráví hlavní hrdina s nelítostnou otevřeností o tom, jaké okolnosti ho přivedly až sem. Je to napínavý příběh o překračování hranic, o právu na odplatu, o přetvářce a nenávisti, o tenké linii mezi spravedlností a zločinem.

Chytrý, temný, pohlcující a velmi čtivý.

– New York Times

Letní teploty a slunečná obloha nezastaví chlad, který vám bude běhat po zádech – Agatha Christie dneška…

– Chicago Tribune

Je spousta knižních thrillerů, ale tento je možná jedním z nejtemnějších. Je to ďábelské… Nedokážete ho odložit.

– Pittsburgh Post-Gazette

 

Herman Koch (1953) je autorem osmi románů a tří povídkových sbírek. Jeho romány vždy vzbudí velký ohlas. Předchozí román Večeře (Het diner) byl přeložen do více než třiceti jazyků a stal se mezinárodním bestsellerem.

TOP