Rodinná firma

Jak vybudovat, úspěšně vést a předat rodinný podnik

245 208 

Rodinný podnik, v mnoha zemích nejobvyklejší a nejrozšířenější forma podnikání, se často potýká s otázkami ohledně následnictví a správy, a zejména pak vztahů mezi managementem, členy správní rady a příslušníky rodiny.

Koupit


Formát: brož., 136 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7485-095-0 Rok vydání: 2016

Rodinný podnik, v mnoha zemích nejobvyklejší a nejrozšířenější forma podnikání, se často potýká s otázkami ohledně následnictví a správy, a zejména pak vztahů mezi managementem, členy správní rady a příslušníky rodiny. Kniha přinášející statě od předních myslitelů a praktiků v oblasti rodinného podnikání pokrývá taková témata, jako je zajištění prosperující rodinné firmy, rodinná strategie, správa podniku a následnictví.


„Chceme-li hrát ekonomickou extraligu, musíme posílit podíl rodinných firem v našem hospodářství, který je ve srovnání se světem čtvrtinový.  Násilné přerušení kontinuity zavedených rodinných podniků v době totality nelze jednoduše nahradit pouhým převodem kapitálu.“

– Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

„Věřím, že tato kniha může pomoci českým a moravským rodinným podnikům a živnostem vzkvétat a vychovat další generace ,machrů‘.“

– Ing. Libor Musil, předseda představenstva LIKO-S, a. s.


Denise Kenyon-Rouvinezová je odbornice na rodinné podnikání, profesorka na International  Institute for Management Development v Lausanne a ředitelka Global Family Business Center.
John L. Ward je profesorem rodinného podnikání a spoluředitelem na Kellogg School of Management a spoluzakladatelem The Family Business Consulting Group.

TOP