Večeře

298 

Luxusní elegantní podnik v hlavním městě, příjemné prostředí, přepychová večeře pro dva bratry a jejich ženy, nože jsou nabroušené. Setkali se, aby rozhodli, co dělat se svými patnáctiletými syny, komplici při zločinu. Během večeře vybublají nespokojenost, závist a frustrace, které v nich doutnaly roky. Nedůvěryhodný vypravěč Paul je agresivní, nenávidí celou tu snobskou restauraci i s jejím okázalým servisem a jídlem, nenávidí i svého úspěšného a pokryteckého bratra Serge, populárního politika, který se chce stát premiérem. Matky stojí za svými dětmi. A celý příběh je s každou stránkou temnější a děsivější. I z toho, kdo se zdá být zpočátku klidný a loajální, se na konci této uhrančivé knihy vyklube chladnokrevný spoluviník. Jedno je jisté: Po této večeři už nic nebude jako dřív. 

Nejúspěšnější současný nizozemský román je dosud přeložený do jednadvaceti jazyků. Na podzim roku 2013 se připravuje jeho filmové ztvárnění, kterého se ujal známý hollywoodský režisér a scenárista Menno Meyjes. Letos román bodoval jako první nizozemská kniha vůbec v žebříčku bestsellerů v Americe.

,,Až dočtete Večeři do konce, budete muset všechno znovu promyslet včetně toho, kdo jste a v co věříte. Je to kniha, na kterou nikdy nezapomenete.“
David Vann, autor románu Ostrov Sukkwan

Koupit


Překlad: Marta Kostelecká Formát: 288 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-87474-99-0 Rok vydání: 2013

Luxusní elegantní podnik v hlavním městě, příjemné prostředí, přepychová večeře pro dva bratry a jejich ženy, nože jsou nabroušené. Setkali se, aby rozhodli, co dělat se svými patnáctiletými syny, komplici při zločinu. Během večeře vybublají nespokojenost, závist a frustrace, které v nich doutnaly roky. Nedůvěryhodný vypravěč Paul je agresivní, nenávidí celou tu snobskou restauraci i s jejím okázalým servisem a jídlem, nenávidí i svého úspěšného a pokryteckého bratra Serge, populárního politika, který se chce stát premiérem. Matky stojí za svými dětmi. A celý příběh je s každou stránkou temnější a děsivější. I z toho, kdo se zdá být zpočátku klidný a loajální, se na konci této uhrančivé knihy vyklube chladnokrevný spoluviník. Jedno je jisté: Po této večeři už nic nebude jako dřív. 

Nejúspěšnější současný nizozemský román je dosud přeložený do jednadvaceti jazyků. Na podzim roku 2013 se připravuje jeho filmové ztvárnění, kterého se ujal známý hollywoodský režisér a scenárista Menno Meyjes. Letos román bodoval jako první nizozemská kniha vůbec v žebříčku bestsellerů v Americe.

,,Až dočtete Večeři do konce, budete muset všechno znovu promyslet včetně toho, kdo jste a v co věříte. Je to kniha, na kterou nikdy nezapomenete.“
David Vann, autor románu Ostrov Sukkwan


Herman Koch (1953) se narodil v Arnhemu a vyrůstal v Amsterdamu. V Nizozemsku je známý jako, herec, fejetonista (píše pro noviny de Volkskrant a časopis esta) a tvůrce nizozemského populárního humoristického televizního seriálu Jiskefet, ale především jako autor napínavého bestselleru Het Diner – Večeře (2009), který byl dosud přeložen do jednadvaceti jazyků. Toto rodinné drama bylo zpracováno také jako divadelní hra a připravuje se i jeho filmová verze. 

TOP