Buddhismus pro začátečníky

V otázkách a odpovědích

245  196 

Kniha vás ve 21 kapitolách provede základními koncepty buddhismu (např. Podstata buddhismu, Meditace, Karma, Umírání, Práce s emocemi, Duchovní vedení, Rodina a děti atd.)


Edice: Překlad: Dora Lukášová Formát: šitá brož, 16×16 cm, 160 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7364-053-8 Rok vydání: 2017 PROMO: Otevřít v pdf

Buddhismus pro začátečníky je kniha, která původně vzešla z nejčastějších dotazů, se kterými se autorka při své letité výuce setkávala, a to jak na Východě, kde je buddhismus tradičním náboženstvím, tak i na Západě.

Buddhismus pro začátečníky je knihou nejen pro ty, kteří se teprve začínají o buddhismus zajímat, ale i pro ty, kteří jsou již na cestě a potřebovali by systematičtější poučení ohledně některých témat. Kniha je uspořádána do 21 kapitol. V každé kapitole autorka odpovídá na nejčastěji kladené otázky v rámci daného tématu. Naleznete zde jak kapitoly zabývající se klasickými buddhistickými tématy, jako jsou karma, meditace a podobně, tak kapitoly, které se zabývají např. vědou a znovuzrozením, emocemi v našem každodenním životě, dharmou a sociálním aktivismem.

Na otázky autorka odpovídá jednoduchým a srozumitelným jazykem, aby pomohla čtenářům porozumět daným tématům a zároveň je navedla k tomu, jak mohou jednotlivé buddhistické principy vnést do svého každodenního života.

Na knihu lze tedy nahlížet i jako na příručku, která radí, jak vést mírumilovnější, ohleduplnější a spokojenější život, aniž by se člověk hned musel stát buddhistou.

„Jsem šťastný, že znám knihu Buddhismus pro začátečníky od Thubten Chodronové. Tato kniha je napsána především pro ty, kteří chtějí porozumět základním buddhistickým principům a začlenit je do svých životů.“

– Jeho Svatost čtrnáctý Dalajláma

THUBTEN CHODRONOVÁ je od roku 1977 buddhistickou mniškou, je přímou žačkou dalajlamy a dalších známých učitelů, jako jsou například Cenžab Serkong Rinpočhe a Zopa Rinpočhe, a také dalších tibetských mistrů. Chodronová zdůrazňuje praktické uplatnění Buddhova učení v každodenním životě. A díky tomu, že sama pochází ze Západu, umí velmi dobře vyložit Buddhovo učení právě lidem ze Západu. Je známá svým vřelým, humorným a přehledným přístupem k učení. Přednáší po celém světě, propaguje dialog mezi náboženstvími.

Další informace

Hmotnost 205 g
TOP