Česká cesta k podnikatelské etice

249.0  199.2 

Monografie vysvětluje vývoj hospodářské a podnikatelské etiky v České republice v kontextu vývoje této mladé disciplíny v USA a Evropě.


Edice: Formát: brož, 16×23 cm, 148 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7364-108-5 Rok vydání: 2020

Monografie vysvětluje vývoj hospodářské a podnikatelské etiky v České republice v kontextu vývoje této mladé disciplíny v USA a Evropě. První část nabízí zasvěcený pohled na vývoj teoretického poznání a systematické uspořádání hlavních přístupů a konceptů v disciplíně, která dosud nemá sjednocující teorii. Druhá část je zaměřena prakticky. Charakterizuje hlavní nástroje prosazování etiky a představuje poznatky o chování subjektů soukromého i veřejného sektoru z etické perspektivy.

Doc. Ing. Marie Bohatá, CSc. vystudovala ekonometrii na VŠE v Praze. Ve své odborné kariéře se věnovala nejprve aplikovanému ekonomickému výzkumu a v 90. letech minulého století se zabývala zejména etickými otázkami transformace ekonomiky. V letech 1999–2003 stála v čele Českého statistického úřadu a v období 2004–2014 působila v Evropské komisi jako zástupkyně generálního ředitele Eurostatu. V současné době řeší výzkumné projekty s problematikou veřejné správy a působí jako vysokoškolský pedagog. Je členkou poradních orgánů Eurostatu, České statistické rady a předsedkyní Společnosti pro etiku v ekonomice, podnikání a správě.

Další informace

Hmotnost 270 g
TOP