Dvacet rad rodičům

aneb Praktický návod, jak bez větších karambolů vychovat své děti

199  159 

Realistický, praktický a střízlivý pohled na řešení mnoha běžných starostí, které trápí rodiče při výchově dětí od dvou do deseti let.

Zkušený pediatr nabízí rady, jak řešit běžné problémy, jak se například vypořádat se záchvaty vzteku, co s vybíravými jedlíky, do jaké míry prosazovat disciplínu, aby byla skutečně funkční, jak rozhodnout, kolik času povolit na sledování televize, hraní počítačových her a kdy. Vysvětluje, proč je potřeba chápat a respektovat dětské pocityoddělovat chování dítěte od jeho sobnosti a bezpodmínečně je milovat.


Edice: Překlad: Nadežďa Funioková Formát: brož. 16×23 cm, 192 stran Vydání: 1 Rok vydání: 2016

JAKÁ ÚLEVA! NEMUSÍME BÝT DOKONALÝMI RODIČI, DĚTI TAKÉ NEJSOU DOKONALÉ!

Kniha nabízí návod, jak demaskovat špatná doporučení a rodičovské mýty a jak se vypořádat s „užitečnými“ radami od příbuzných a přátel. Hlavním poselstvím této knihy, která zahrnuje děti od batolecího věku až po ranou pubertu, ovšem je, aby čtenáři přestali usilovat o to stát se dokonalými rodiči, protože tímto způsobem na sebe většinou jen přivolávají zbytečný tlak a nervozitu. Namísto toho radí, aby se snažili být „dost dobrými“ rodiči. Na široké škále ilustrativních historek a příkladů, které načerpal během mnoha let práce v oboru, autor ukazuje, nakolik může vlastní výchova podvědomě ovlivnit rodičovská rozhodnutí. Rovněž vyvrací množství zažitých mýtů, které se pojí s výchovou dětí, a nabízí rozumná alternativní řešení, jež jsou podložena důkazy a u nichž se prokázalo, že zabírají.

„Být rodiči není vůbec jednoduché, ale některé knihy to mohou pomoci zvládnout. Zvlášť tato kniha od Kima Oatese. Je to opravdový poklad. Jeho dvacet rad jsou perly, které každý rodič ocení.“ 

– John M. Leventhal, profesor pediatrie na Yale Medical School

„Tato kniha je jako osobní poradce. Je napsaná pozorným a starostlivým praktikem, a měli by si ji přečíst všichni, kdo mají děti a chtějí o ně pečovat s láskou a porozuměním.“ 

– Richard Krugman, profesor pediatrie na University of Colorado School of Medicine

 

Další informace

Hmotnost 310 g
TOP