Jaguár lidi nežere

Další příběhy malované mačetou...

345.0 

Netradiční cestopis brněnského cestovatele a výtvarníka Jana Dungela. Bohatě ilustrovaná kniha doplněná autentickými autorovými fotografiemi z cest po Austrálii a Jižní Americe volně navazuje na úspěšný titul S Jaguárem v posteli: Pralesní deník z roku 2012.

1128 skladem


Edice: Formát: váz, 16,7×24 cm, 178 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7364-063-7 Rok vydání: 2017 PROMO: Otevřít v pdf

Netradiční cestopis brněnského cestovatele a výtvarníka Jana Dungela. Bohatě ilustrovaná kniha doplněná autentickými autorovými fotografiemi z cest po Austrálii a Jižní Americe volně navazuje na úspěšný titul S Jaguárem v posteli: Pralesní deník z roku 2012.

„Při své práci rozhodně dobrodružství nevyhledávám, vždy si mne najde samo. O tom je ostatně má první kniha S jaguárem v posteli, ve které jsem se se čtenáři chtěl podělit o své zážitky, a Jaguár lidi nežere vlastně plynule navazuje tam, kde poslední příběh končí. Mnohé z popisovaných příběhů mi s odstupem doby znovu připadají až skoro neuvěřitelné, některé situace se odehrály na hraně života a smrti. Například když se naše loď ocitla pod palbou kolumbijských partyzánu, nebo jeden z nás málem zemřel po těžkém úrazu hluboko v pralese stovky kilometrů od nejbližší indiánské vesnice… Nicméně se snažím striktně držet reality a ve svých reportážích čerpám ze svých deníků, kam si každý den zapisuji vše podstatné, co jsem prožil.“

JAN DUNGEL (1951) vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, ale krátce po ukončení studií se rozhodl pro povolání malíře a grafika na volné noze. Ilustroval na padesát knih, pohádek pro děti i beletrii. Nejraději se však věnuje ilustraci knih o přírodě. Mnohé z nich byly publikovány v České republice, ale také v Německu, Holandsku, Anglii, Francii, Polsku, Kolumbii nebo Venezuele. Je také autorem či spoluautorem několika knih pojednávajících o přírodě tropické Jižní Ameriky (Jak se maluje prales, Po krk v pralese, Džungle uprostřed bažin, S jaguárem v posteli).
Od roku 1992 pravidelně pobývá v tropické části Jižní Ameriky, zejména v Amazonii, kde se věnuje malování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Své kresby vystavoval v České republice, Francii, Lucembursku, Holandsku, Kolumbii i jinde.

Další informace

Hmotnost 525 g
TOP