Srdce tam vtrhlo

329.0  50.0 

Kniha o manželství, lásce, dětech, smrti, věrnosti, zradě, hledání věčného mládí, pokrytectví a především o tom, co znamená být dobrým člověkem.

Bec zachraňuje lidstvo a snaží se vést dobrý život.
Její bratr Ritchie je televizní hvězda se skříní plnou kostlivců.
Alex chce založit rodinu a hledá tu pravou lásku.
ALE NĚKDO MÁ INFORMACE, KTERÉ JE VŠECHNY MOHOU ZNIČIT.

V románu od ceněného a úspěšného autora, situovaném převážně do současného Londýna, se osudy mnoha realisticky vykreslených hrdinů bohatě větví a prolínají v široce pojatém, inteligentním a dojemném eposu. Ten si čtenáře nejen zcela podmaní, ale navíc mu klade naléhavé a provokativní otázky.
 


 

Návykové… příběh o několika rodinách a zradě, genetice a dědičnosti, sexu a odpovědnosti v postnáboženském světě. – A také o parazitech, rakovině, čase, zrození, smrti a odpuštění… vždycky je to přesvědčivé. – The Guardian

Zábavné a nesmírně inteligentní. – The New Yorker

Číst Srdce tam vtrhlo je jako ocitnout se uprostřed hurikánu; nakonec skončíte v oku bouře, vyčerpaní a otřesení. – Le Figaro

Meditace o smrti a čase a rodině. – The Independent

Uhrančivě propracovaná moderní sága. – Entertainment Weekly

 


 

Sourozenci, kteří si v ničem nejsou podobní:
Ritchie, bohatý, šťastně ženatý a milující muž ve skutečnosti v roli manžela, otce i bratra morálně selhává. Přesto se mu daří své chování omlouvat a ani ho nenapadne, že by snad nebyl v podstatě dobrým člověkem. To, že je slaboch, který nikdy neodolá čokoládovému pudinku a dvojité whisky, natož nymfičkám pod zákonem, je pro něho jen malá piha na kráse. Jeho cesta od bouřlivácké rockové hvězdy k televiznímu producentovi načančané reality show je lemovaná podvody a mimomanželskými vztahy.
Bec, mladší sestra, si žije po svém, na společenské konvence a pokryteckou morálku nehledí. Za cenu vlastního sebezničení se snaží objevit vakcínu proti malárii.
A katalyzátor příběhu – Val, bývalý přítel, psychopat, fanatik, majitel „Žumpy“ – bulváru, který vytahuje na světlo hanebné poklesky známých osobností, které se mohou vykoupit tím, že mu poskytnou špinavé pikantnosti o někom jiném. V jeho osidlech uvízne záletný Ritchie. Jak daleko bude ochoten zajít, aby zachránil svou vlastní kůži?


Edice: Překlad: Tamara Váňová Formát: 13,4 x 20,3 cm,, 384 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7485-044-8 Rok vydání: 2015 PROMO: Otevřít v pdf

Kniha o manželství, lásce, dětech, smrti, věrnosti, zradě, hledání věčného mládí, pokrytectví a především o tom, co znamená být dobrým člověkem.

Bec zachraňuje lidstvo a snaží se vést dobrý život.
Její bratr Ritchie je televizní hvězda se skříní plnou kostlivců.
Alex chce založit rodinu a hledá tu pravou lásku.
ALE NĚKDO MÁ INFORMACE, KTERÉ JE VŠECHNY MOHOU ZNIČIT.

V románu od ceněného a úspěšného autora, situovaném převážně do současného Londýna, se osudy mnoha realisticky vykreslených hrdinů bohatě větví a prolínají v široce pojatém, inteligentním a dojemném eposu. Ten si čtenáře nejen zcela podmaní, ale navíc mu klade naléhavé a provokativní otázky.
 


 

Návykové… příběh o několika rodinách a zradě, genetice a dědičnosti, sexu a odpovědnosti v postnáboženském světě. – A také o parazitech, rakovině, čase, zrození, smrti a odpuštění… vždycky je to přesvědčivé. – The Guardian

Zábavné a nesmírně inteligentní. – The New Yorker

Číst Srdce tam vtrhlo je jako ocitnout se uprostřed hurikánu; nakonec skončíte v oku bouře, vyčerpaní a otřesení. – Le Figaro

Meditace o smrti a čase a rodině. – The Independent

Uhrančivě propracovaná moderní sága. – Entertainment Weekly

 


 

Sourozenci, kteří si v ničem nejsou podobní:
Ritchie, bohatý, šťastně ženatý a milující muž ve skutečnosti v roli manžela, otce i bratra morálně selhává. Přesto se mu daří své chování omlouvat a ani ho nenapadne, že by snad nebyl v podstatě dobrým člověkem. To, že je slaboch, který nikdy neodolá čokoládovému pudinku a dvojité whisky, natož nymfičkám pod zákonem, je pro něho jen malá piha na kráse. Jeho cesta od bouřlivácké rockové hvězdy k televiznímu producentovi načančané reality show je lemovaná podvody a mimomanželskými vztahy.
Bec, mladší sestra, si žije po svém, na společenské konvence a pokryteckou morálku nehledí. Za cenu vlastního sebezničení se snaží objevit vakcínu proti malárii.
A katalyzátor příběhu – Val, bývalý přítel, psychopat, fanatik, majitel „Žumpy“ – bulváru, který vytahuje na světlo hanebné poklesky známých osobností, které se mohou vykoupit tím, že mu poskytnou špinavé pikantnosti o někom jiném. V jeho osidlech uvízne záletný Ritchie. Jak daleko bude ochoten zajít, aby zachránil svou vlastní kůži?

JAMES MEEK (*1962) je přední britský spisovatel a publicista. Narodil se v Londýně a vyrostl ve skotském Dundee, odkud pocházel jeho otec.

Od roku 1985 pracoval jako reportér, téměř celá devadesátá léta působil jako zahraniční zpravodaj deníku The Guardian v Rusku. Momentálně žije v Londýně, kde se naplno věnuje psaní a přispívá do předních společensko-literárních periodik.

Napsal čtyři romány a dvě sbírky povídek. Největšího úspěchu dosud dosáhl román Skutky z lásky (The People’s Act of Love), syrový milostný příběh z období ruské revoluce, který byl v roce 2005 nominován na Bookerovu cenu a přeložen do dvaceti jazyků. U nás vyšel pod názvem Sibiřské drama (2006).

TOP