Tak věříme

Spiritualita pro naši dobu

239  191 

Velmi osobní, v mnohém překvapivá, srdečná kniha, v níž se dvě výzamné duchovní osobnosti vyjadřují k ústředním otázkám dnešní víry a života.


Edice: Překlad: Iva Kratochvílová Formát: vázaná, 14×20,8 cm, 140 stran Vydání: 1 ISBN: 978-80-7364-099-6 Rok vydání: 2019 PROMO: Otevřít v pdf

Bratr David Steindl-Rast a otec Anselm Grün jsou pro mě takovými postavami naděje, jež silou svého příkladu mohou poskytovat orientaci ve světě, který se stal nepřehledným. Vyzařují hlubokou a současně radostnou spiritualitu všedního života. Jejich životní zkušenost, dar kritického duchovního rozlišování, radikální poctivost, uvážlivý poetický jazyk a terapeuticko-spirituální vědění i jejich schopnost humoru a sebeironie ve mně už mnoho let vyvolávají opravdové nadšení.

Naše rozhovory v současné knižní podobě lze chápat také jako jakýsi „rychlokurz“ křesťanské spirituality. Věřím, že poskytnou mnoha našim současníkům spirituální podporu a podněty k zamyšlení, ať už jsou věřící, nebo ne.

– Johannes Kaup, moderátor rozhovoru

Velmi osobní, v mnohém překvapivá, srdečná kniha, v níž se dvě výzamné duchovní osobnosti vyjadřují k ústředním otázkám dnešní víry a života.

Bratr Anselm s bratrem Davidem nám vlastně předkládají spíše otázky než odpovědi. Pokoušejí se s vážností zaměřit na svůj obraz Boha a na to, jak se tento obraz v průběhu jejich zrání vyvíjel. Není to kniha odpovědí, nýbrž pozvání k údivu. Pravděpodobně se moc staráme a málo divíme. Bůh je však „podivu-hodný“ a tito dva mniši nás zvou k tomu, abychom hledali Boha a divili se.

– Simeon Thole, American Benedictine Review

Anselm  Grün je mnichem v benediktinském opatství Münsterschwarzach v Německu, mimořádně plodný duchovní autor, žádaný rádce a duchovní průvodce pro mnoho lidí bez ohledu na vyznání.

David Steindl-Rast je rakousko-americký mnich a poustevník. Ve Vídni vystudoval  Akademii výtvarných umění a absolvoval postgraduální studium experimentální psychologie. V roce 1952 se přestěhoval do Spojených států a o rok později se stal mnichem v nově založené komunitě benediktinů Mt. Saviour Monastery v městečku Pine City ve státě New York, v jeho blízkosti později poustevničil. Od roku 1966 se zabývá buddhismem, studoval zen. V roce 1989 přebudoval spolu s učitelem zenu Vanjou Palmersem vysoko v rakouských Alpách bývalý statek na Dům ticha. Jeho velkým tématem je vděčnost, je spoluzakladatelem webových stránek www.gratrefulness.org.

Další informace

Hmotnost 275 g
TOP